Autor Téma: Pískanie predných bŕzd - LANCER 1.6 MIVEC MY2015  (Prečítané 795 krát)

PETER X

  • Nováčik
  • *
  • Príspevkov: 1
  • Karma: +0/-0
  • Pohlavie: Mužské
Pískanie predných bŕzd - LANCER 1.6 MIVEC MY2015
« kedy: Jún 29, 2019, 02:39:32 popoludní »

Zdravím všetkých. Som tu nový, tak by som chcel sám prispieť a dozvedieť sa, či je niečo nové ohľadne riešenia pískania bŕzd.

Čo viem:

Predné brzdy mi začali pískať asi tak po roku od kúpy nového auta.

Od autorizovaného servisu Mitsubishi som sa dozvedel, že za pískaním predných bŕzd je absencia AZBESTU v nových brzdových doštičkách, ktorý zakázala EU. Prítomnosť AZBESTU v starých brzdových doštičkách spôsobovala, že doštičky boli mäkšie a to zamädzovalo pískaniu bŕzd. Tiež tým, že AZBEST nie je už v nových doštičkách, tak sú tvrdšie, čo spôsobuje rýchlejšie opotrebenie brzdových kotúčov.....a hlavne rýchlejšie vytváranie hrany na okraji brzdového kotúča.

Z mojej skúsenosti to vyzerá tak, že samotné pískanie nespôsobuje trenie brzdových doštičiek o brzdový kotúč, aspoň nie také hlasité, aby ste to postrehly v ruchu bežnej premávky, ale až následné trenie doštičiek o túto neskôr vytvorenú hranu na okraji brzdového kotúča.

Urobil som skoro všetko na čo si spomeniete:  1. skontroloval som povrch brzdových kotúčov a doštičiek, či nie sú niako poškodené (ryhy vytvorené malými kamienkami a podobne)  2. vyčistil som brzdové ústrojenstvo (uloženie brzdových doštičiek atď.) a odmastil brzdové kotúče aj doštičky   3. trochu som zbrúsil hrany brzdových doštičiek  4. skontroloval som gumenné manžety na strmeňoch a voľnosť pohybu týchto strmeňov  5. dal som si zbrúsiť hrany na všetkých brzdových kotúčoch na sústruhu a vymeniť brzdové doštičky u autorizovaného servisu Mitsubishi

To zbrusenie hrán všetkých brzdových kotúčov sústružníkom na sústruhu a výmena brzdových doštičiek pomohlo.....ale iba na pár mesiacov a potom bolo pískanie predných bŕzd späť.   :(

Výsledok:  Potrebujem nájisť vhodné nové brzdové doštičky, nie originály. Mitsubishi na túto tému rezignovalo a nevie mi ponúknuť náhradu.   :(

Otázka:  Viete niekto poradiť, našli ste niekto niaku náhradu ?   (Aj keby som ich mal objednať mimo EU s tým AZBESTOM.)

Jax

Re:Pískanie predných bŕzd - LANCER 1.6 MIVEC MY2015
« Odpoveď #1 kedy: Jún 29, 2019, 09:01:29 popoludní »
Musim rict a je to aj potvrzeno, ze brzdy originalni jsou blato, byt ty textar desticky spatne nejsou, ale bylo me doporucovano Zimmermany, toz zkus mrknout, je to trosku drazsi, ale vsici hlasi spokojenost a ja na ne budu taktez prestupovat.  :)

maros11

  • Nováčik
  • *
  • Príspevkov: 15
  • Karma: +0/-0
  • Pohlavie: Mužské
Re:Pískanie predných bŕzd - LANCER 1.6 MIVEC MY2015
« Odpoveď #2 kedy: Jún 29, 2019, 09:03:23 popoludní »
Zdar,
Mám Lancer 2015, nepiskali mi ani originálne platničky, pred dvomi týždňami som menil platničky za EBC čierne, zatiaľ nepiskaju, cena bola 31,20€.