Mitsubishi Club SK

Poradňa => Outlander => Téma založená: Klesto Júl 03, 2019, 12:43:10 popoludní

Názov: Parkovacia kamera
Prispievateľ: Klesto Júl 03, 2019, 12:43:10 popoludní
Zdravím vás páni. Potreboval by som poradiť ohľadne parkovacej kamery Outlander r.v. 2013. Z ničoho nič mi prestala fungovať. Po zaradení spiatočky sa mi na rádiu neprepne displej, zostane stále v režime rádia. Už som toho poskúšal veľa. Niekde som čítal, že mohlo by pomôcť odpojenie baterky, čo som aj spravil a dokonca to aj pomohlo no žiaľ iba na jeden deň. Na druhý deň už nefungovala zase a odvtedy sa s tým trápim. Bol som už aj v Trnave v autorizovanom servise, no žiaľ tí úbožiaci vedia ešte menej ako ja a povedali mi že to je tak 50:50 buď rádio alebo kamera, ale že oni kameru ani na sklade nemajú a ani štandardne nemávajú a musel by som si ju objednať. A potom mi zadrbal cenu 360€ bez DPH. To je servis ako sa patrí. Skúšal som aj na autorádiu to servisné menu  a je tam položka autodiagnostika externých zariadení, tam pri položke rear camera sú pomlčky, no neviem čo tam má zobrazovať? Už som naozaj zúfalí a prosím o pomoc. Neviem či sa dá kamera nahradiť nejakou náhradou, nakoľko všade pri náhradách píšu že nie k oreginálnemu rádiu.
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: insider Júl 03, 2019, 02:42:10 popoludní
Za to, že povedali cenníkovu cenu sú "servis ako sa patrí" ? :o
Proste sa s tým stretli prvý krat.
U nas za tie roky iba jeden prípad odhnitých kablov (nová kamera original v zaruke) a jeden pokazeného rádia....nahradili sme novsím v rámci akcie co prave bola.
Takže rada znie. Kup si ine radio spolu s kamerou.
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: Klesto Júl 04, 2019, 06:50:26 dopoludnia
Ako nemyslíš že cena 360 € za kameru, ktorá má hodnotu 10 € je trošku moc? Nemyslíš? I keď viem že servis za to nemôže. A odhnyté káble na aute v záruke? To je trošku dosť. Ako kde mohli odhniť? Keď je všetko vedené v tuneli? Tvoja rada, je presne hodná dnešných technikov. Kúp si nové a hotovo, bez ďalšej diagnostiky. Veď to je najednoduchšie. Veď vlastne hej aj kúpou nového auta sa to dá vyriešiť
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: insider Júl 04, 2019, 11:24:24 dopoludnia
Kedze je kamera umiestnená na kufri a tesnenie nemusi na 100% doliehat tak vlhko a sol urobia svoje. Ten jeden pripad co sme mali tak boli kable prežraté od soli v kamere a kamera od kamienku puknuta zboku plastu.
Bohužial originalne veci stoja tolko co stoja. Aj tricko original stoji vela voci fejkom.
Chcel si radu, tak si ju dostal. to že sa ti to nepaci, za to ja už nemožem. Proste sa niektorym ludom nezavdačíš.
Je kopec možnosti ako to vyriesit. Od alegra cez aliexpres a ž po original. Rozhodnutie je na tebe
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: Dexter33 Júl 05, 2019, 02:28:08 popoludní
No ale. Ze v autorizaku nevedia premerat ci je to kamera alebo radio. To je sila
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: Feri Júl 06, 2019, 07:08:17 popoludní
a svieti spiatečkove svetlo? ta kamera je napojena na spiatečkove čidlo na prevodovke ak sa nemýlim
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: Klesto Júl 15, 2019, 06:49:24 dopoludnia
Spiatočkové svetlo svieti, dokonca už sa mi podarilo aj zohnať druhú kameru a nejde, takže v kamere to nie je. Vyzerá to na rádio, pretože v kamarátovom outlandery som odpojil kameru a rádio sa preplo na režim kamery, ale zostala čierna obrazovka. Dokonca na mojej kamere nenameráš žiadne napájanie na konektore a u neho som pekne zmeral, čiže evidentne nejde signál ani napájanie do kamery. Momentálne sa pokúšam zohnať druhé rádio. Keď ho budem mať vonku ešte premerám káble či sú OK.
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: Dexter33 Júl 20, 2019, 02:54:47 popoludní
Skus si najist ze kam je napojeny. Ci sa vobec dostane elektrinu. Mozno ze mas len uvolnenu konektor. Alebo mozno kostru.
Názov: Re:Parkovacia kamera
Prispievateľ: PatkO Júl 21, 2019, 05:02:06 popoludní
Neviem či sa moc líši zapojenie kamery v Lanceri a v Outlanderi ale viem že keď som zapájal svoju aftermarket kameru z Ali tk som musel mať zapojené 3 vodiče a najdôležitejší je camera detect vid foto.  :)