Mitsubishi Club SK

Poradňa => Outlander => Téma založená: Galbosko Marec 17, 2021, 02:23:23 popoludní

Názov: Trasenie volantu a hluk z motora
Prispievateľ: Galbosko Marec 17, 2021, 02:23:23 popoludní
ahojte, poprosim Vas o radu, mam uz druhy rok Outlander, rv 2010, benzin - plyn.
Za posledny tyzden , mi tak kazdu druhu tretiu jazdu, pri rychlosti od 80km/hod najprv zacne taky akoby dunivy zvuk z motora a roztrasie sa volant, prejde to jemne, ked uberiem rychlost.
Siel som aj do servisu, ale jak na just, ked sa s tym mechanik siel previezt, tak to nic nerobilo.
Mal niekto podobnu skusenost ?

dakujem za kazdy postreh
Názov: Re:Trasenie volantu a hluk z motora
Prispievateľ: Jozo Mrkvicka Máj 03, 2021, 03:24:26 popoludní
To trasenie volantu sa typicky prejavuje pri nevyvážených kolesách na prednej náprave, môže sa to vnímať aj ako hluk od motora.

Zaujalo ma tiež to, že máš kombináciu benzín-plyn. Je to plyn z výroby, alebo pridaný dodatočne? A nestráca sa tým záruka od predajcu?
Názov: Re:Trasenie volantu a hluk z motora
Prispievateľ: Čičo Máj 03, 2021, 06:02:56 popoludní
Plyn nemontujú vo fabrike ani európski výrobcovia a nie ešte japonci! Záruku ti samozrejme povedia, že strácaš, ale keby došlo na lámanie chleba tak ti ju môžu zrušiť maximálne na veci, ktoré montáž plynu ovplyvnila. A to už je potom o dokazovaní. Ale s usnaním záruky majú všetci problém aj bez montáže plynu takže to je aj tak jedno. A pri aute z r. 2010 je to jedno tak či tak.

Galbosko, treba vyskúšať či to pri tej 80-ke robí aj na inom prev. stupni, aby si vylúčil chybu prevodovky. Potom samozrejme iné kolesá/gumy, alebo aspoň prehodiť predné/zadné. Ale to myl byť základ ešte predtým ako čokoľvek napíšeš na fórum.